Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Ile czasu trwa licencja na program kosztorysowy?
Ile czasu trwa licencja na program kosztorysowy?

Ile czasu trwa licencja na program kosztorysowy?

 

Na jaki czas otrzymujesz licencję na program do kosztorysowania? To jest temat bardzo często wracający i zastanawiający.

Kupuję program i co? Mam za niego zapłacić teraz, a później jeszcze dokupować jakieś dodatkowe wersje, opłacać subskrypcję, czy po prostu mogę go kupić i mieć dla siebie na zawsze? Jak to jest? Jak to wygląda? Zatem wyjaśniam. Całego odcinka o długości licencji programów do kosztorysowania wysłuchasz tutaj (czas trwania 3:47).

 

W programach do kosztorysowania, które ja dystrybuuję i które są w wersji pełnej, ja to nazywam "pudełkowej", licencja jest dożywotnia, może ładniej zabrzmi bezterminowa i jak to mówię, kupujesz program raz i masz cały czas. Czyli licencja jest dla Ciebie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Także "bezterminowa"/"wieczysta" jest, myślę najbardziej adekwatnym terminem.

I co jest istotne, póki co na naszym rynku większość programów do kosztorysowania właśnie tak funkcjonuje, że jeśli kupujesz dzisiaj, możesz z niego korzystać już na zawsze.

 

Ile czasu trwa licencja na program kosztorysowy w wersjach "pudełkowych"


Są, że tak powiem, odejścia od tego, bo zdarzają się takie wersje abonamentowe, gdzie płacisz za czas użytkowania, ale raczej to jest w ogóle osobny temat. Będzie o tym oddzielny odcinek i w większości przypadków to się zupełnie nie opłaca. Natomiast kupując tę wersję pudełkową, licencjonowaną: kupujesz raz, masz cały czas.

 

Licencja na program kosztorysowy, a aktualizacja programu do kosztorysowania


To, co może być jeszcze takim mylącym aspektem, to jest kwestia opieki technicznej, czyli dostępu do aktualizacji programu. Nazywa się to czasami subskrypcją, czasami opieką techniczną, zależnie od producenta. To zupełnie odrębna usługa i produkt. O aktualizacjach programów do kosztorysowania jest osobny odcinek, żeby tutaj nie zamieszać. Tak czy inaczej. Kupując program w wersji oczywiście legalnej, w sklepie takim, który ma do tego uprawnienia, między innymi, jak najbardziej mój na stronie ProKoszt.pl, otrzymujesz program w wersji obecnej, w której jest, czyli zawsze najnowszej i otrzymujesz licencję bezterminowo.

 

Te prawa licencyjne są też oczywiście w dokumentacji. Tam też znajdziesz dodatkowe informacje, na czym polega dokładnie ta licencja szczegółowo (np. na ile stanowisk komputerowych, można instalować program). Jednak jeżeli chodzi o jej terminowość, kupując wersję box, licencjonowaną, oczywiście w dobrym źródle, takim jak sklep, o którym wspomniałam - otrzymujesz bezterminową licencję. Mam nadzieję, że wyjaśniłam tę kwestię i już ta wiedza jest odhaczona. Można przejść do kolejnych aspektów. Zatem do usłyszenia w kolejnych odcinkach...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl