Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Na co uważać przy zakupie programu kosztorysowego?
Na co uważać przy zakupie programu kosztorysowego?

W tym odcinku opowiem, na co należy uważać, kupując program do kosztorysowania.

 

Całego odcinka możesz wysłuchać w tym miejscu (czas trwania: 4:31).

 

Sprawdzone źródło przy zakupie programu do kosztorysowania

Przede wszystkim kupuj oprogramowanie w sprawdzonym źródle, w sprawdzonym sklepie. I zwykle źródła są dwa. Jest to albo sklep producenta, albo sklep dystrybutora. Najlepiej oficjalnego dystrybutora, który ma wpis swój u producenta, do listy dystrybutorów. Oczywiście zachęcam Cię do korzystania z naszego sklepu ProKoszt.pl, posiadamy w dystrybucji w zasadzie wszystkie marki istniejące na polskim rynku, profesjonalne programy do kosztorysowania. I jak najbardziej służymy dodatkowo wsparciem, podpowiedzią co wybrać, jaką wersję, jaki model, jaką markę. Mając tak szeroki wachlarz i już wieloletnie doświadczenie w doradzaniu, dodatkowo służymy pomocą.

 

Najnowsza wersja programu do kosztorysowania

To, co jest jeszcze istotne i ważne, to aby oprogramowanie miało najnowszą wersję i jak najbardziej w naszym sklepie czy u producentów zawsze możesz na to liczyć. Czyli zawsze kupujesz program w obecnej, najnowszej, obowiązującej wersji. Mówię o tym dlatego, że zdarza się, że klienci gdzieś szukają starszych programów od kogoś do odkupienia. I to jest ta kolejna istotna kwestia, na którą warto uważać, ponieważ jeżeli kupujesz program od kogoś, kto już go użytkował, czyli licencja należy do niego, to prawdopodobnie po pierwsze ta wersja nie jest najnowsza. Zwykle się zdarza tak, że ktoś sprzedaje starsze oprogramowanie.

 

Przeniesienie praw licencyjnych

Nie każdy producent pozwala na takie swobodne przenoszenie praw licencyjnych, a jeśli już, to musi się to odbyć też za pośrednictwem umowy kupna-sprzedaży, danego oprogramowania. Więc na to też musisz zwrócić uwagę, że jeżeli kupujesz od kogoś i jest to stara wersja, to prawdopodobnie i tak lepiej ten program zaktualizować (to w drugiej kolejności, ponieważ w pierwszej potrzebujesz przenieść te prawa licencyjne). To, że kupujesz na jakimś serwisie oprogramowanie i je instalujesz, nie oznacza, że możesz je zgodnie z prawem użytkować. Potrzebujesz jeszcze podpisać umowę, przenieść te licencje.

Niektórzy producenci dodatkowo naliczają opłatę za tego typu przeniesienie. Więc tutaj potrzebujesz się zorientować, czy tak naprawdę ten zakup Ci się opłaci. Może się okazać, że kupienie nowej wersji takiego dedykowanego Tobie już oprogramowania bezpośrednio ze sklepu dystrybutora czy od producenta lepiej Ci się opłaci, ponieważ nie musisz płacić np. za przeniesienie praw, czy nie musisz aktualizować tej wersji. Po prostu masz najnowszą wersję, od razu na siebie z dowodem zakupu i licencją.

 

 

Więc tutaj daję znać, że te elementy są bardzo istotne, żeby kupować zaufanych źródeł. A jeśli rozpatrujemy odkupienie od kogoś, to po prostu się zorientuj. Możesz napisać do nas na adres biuro@prokoszt.pl, my odpowiemy czy to oprogramowanie wymaga opłaty za przeniesienie licencji, czy możesz ją przenieść, tylko dołączając dokumenty kupna-sprzedaży. Zapraszam na sklep ProKoszt.pl, gdzie znajdziesz najnowsze wersje programów do kosztorysowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl