Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Program do kosztorysowania a ekspres do kawy
Program do kosztorysowania a ekspres do kawy

Program do kosztorysowania a ekspres do kawy

 

Słuchasz podcastu KosztorySowa, w którym bierzemy pod lupę programy do kosztorysowania. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki na temat tego typu programów. Dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, by podjąć najlepszą decyzję co do zakupu, tak aby Twoja inwestycja zwróciła się z nawiązką.

 

Wszystko w przystępnej formie audio. Oszczędzając Twój czas i energię na poszukiwania w wielu różnych portalach. Zaczynamy!

Cały pierwszy odcinek podcastu KosztorySowa odsłuchasz TUTAJ

  

Co znajduje się w programie do kosztorysowania?

 

W tym odcinku, takim na rozgrzewkę, opowiem o tym, co ma wspólnego program do kosztorysowania z ekspresem do kawy. Otóż często słyszę pytanie, co tak naprawdę program do kosztorysowania zawiera? Czy da się w nim zrobić pełny kosztorys? No i właśnie tutaj używam tej obrazowej metafory.

 

Otóż program do kosztorysowania ma wszelkie dostępne istotne funkcje i katalogi normatywne do wykonania tego produktu końcowego, jakim jest kosztorys, ale przydadzą mu się jeszcze kapsułki. Kapsułki, które są cennikami. I tutaj, jeśli chodzi o cenniki, o ten element związany z cenami robocizny, materiałów, sprzętu potrzebujemy dokupić zazwyczaj do programu kosztorysowego właśnie taki zewnętrzny cennik.

 

Cennik do programów kosztorysowych jest jak kapsułki do ekspresu do kawy

 

Najpopularniejszy na rynku jest obecnie Sekocenbud RMS. Natomiast też, zdarza się, że klienci te ceny, te cenniki pozyskują we własnym zakresie, z jakichś swoich zaprzyjaźnionych hurtowni, czy właśnie mając jakąś swoją zgromadzoną już bazę cenową, stworzoną bazę cenową.

 

Program do kosztorysowania a ekspres do kawy - podsumowanie 

Zatem reasumując, jak najbardziej program kosztorysowy jest jak ekspres do kawy, ale potrzebuje też kapsułek, czyli cen, cenników. Zwykle jako zewnętrzny produkt, czy też po prostu zewnętrzny element, który Ty jako kosztorysant, kosztorysantka dołożysz do tej układanki, dzięki czemu program będzie mógł te ceny poszczególnych elementów robocizny, materiałów, sprzętów itd. zaczytać, dołączyć do tej swojej pracy nad kosztorysem.

 

Mam nadzieję, że jest to takie pomocne porównanie i rozjaśni Ci tę kwestię. Co tak naprawdę warto mieć i kupić, żeby stworzyć gotowy kosztorys? I ekspres, i kapsułki, i program i cennik. To tyle w tym odcinku. Do usłyszenia w kolejnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl