Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Moduły do wczytywania przedmiarów w PDF.
Moduły do wczytywania przedmiarów w PDF.

W tym odcinku opowiem o module do wczytywania przedmiotów w PDF. Opowiem o takim standardowym podejściu do tego typu modułów i powiem, w jaki w jaki sposób, do jakich do jakich poszczególnych programów do kosztorysowania taki moduł można wprowadzić.

Całego odcinka możesz wysłuchać w tym miejscu (czas trwania: 4:09).

 

PDF wygenerowany przez program do kosztorysowania

Ogólnie jest tak, że jeżeli bierzesz udział w przetargach, jeżeli otrzymujesz przedmiary w PDF, wygenerowane przez program do kosztorysowania, czyli ten PDF nie jest zdjęciem, nie jest skanem, nie jest bitmapą zapisaną do PDF, tylko faktycznie jest plikiem wygenerowanym i takim, że faktycznie można te dane wyłapać, to taki plik nadaje się do potraktowania dodatkowym modułem, który wczyta te dane, wczyta ten przedmiot do Twojego programu do kosztorysowania.

 

Moduł do wczytywania przedmiarów w PDF programu Zuzia | BIMestiMate

Każdy program do kosztorysowania ma swój model, swój moduł dodatkowy. W przypadku programu Zuzia | BIMestiMate, jest to program PDF kosztorys, czyli dokupując go, możemy tę przedmiarę z PDF wczytać do swojego stanowiska, zamiast dodawać ręcznie.

 

Moduł do wczytywania przedmiarów w PDF programu Rodos 8

Jeśli chodzi o program do kosztorysowania Rodos 8, ten moduł nazywa się przedmiot PDF. Też go sobie można aktywować, dokupić i wtedy tę przedmiarę to zaczyna.

 

Moduł do wczytywania przedmiarów w PDF programu WINBUD Kosztorys

W przypadku programu WINBUD Kosztorys, wygląda to inaczej. Ten moduł do importowania przedmiotów w PDF jest w wersji WINBUD Kosztorys Prof. Więc jeśli wiesz już, że będziesz potrzebować tego modułu, tej funkcji, no to WINBUD Kosztorys Start odpada. Po prostu od razu się decyduj na WINBUD Kosztorys Prof.

 

Moduł do wczytywania przedmiarów w PDF programu Norma

Jest jeszcze kwestia programu Norma. Tam do wersji Standard można sobie taki moduł dokupić. A program Norma Expert ma taki moduł wbudowany. Tutaj zaznaczam taką gwiazdkę, że tak powiem, że jest tam też opcja do zaczytywania, w tym programie Norma Expert (jest informacja, że to zaczytuje również w drodze wyjątku, od tych poprzednich przypadków też te zeskanowane przedmiary). Natomiast nie jest to w 100 %. Miałam zgłoszenia od klientów, że nie zawsze to działa, nie zawsze to importuje tak dobrze, więc tutaj jednak zalecam bazowanie na tych oryginalnych plikach PDF wygenerowanych, bo wtedy wszelkie wymienione wcześniej moduł sobie radzą. I tak jak mówię, ta opcja importu ze skanu jest wyjątkiem w Normie Expert, a i to nie zawsze działa. Więc ja też nie chcę mówić tu, że to jest na 100%, bo mam inne informacje zwrotne.

 

Moduły do wczytywania przedmiarów w PDF

Z zasady jeśli będziesz mieć tego typu potrzebę, żeby nie wklepywać tego ręcznie, tylko właśnie posługiwać się tego typu modułem, to do większości programów do kosztorysowania możesz sobie taki moduł dokupić i nie wprowadzać tego ręcznie, wtedy ten moduł to za Ciebie wprowadzi do Twojego programu kosztorysowego. Więc prościej, łatwiej, szybciej i przyjemniej. Mam nadzieję, że ten odcinek pomógł Ci rozjaśnić tę kwestię, jak ten moduł działa i jeśli potrzebujesz to jak najbardziej warto z niego korzystać. Warto się w niego wyposażyć.

 

W razie pytań oczywiście cały czas możesz korzystać też z konsultacji lub po prostu napisać maila biuro@prokoszt.pl lub przejść na stronę ProKoszt.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl